Star Wars Battlefront II: Recenzja gry i walka w kosmicznej bitwie

Wprowadzenie

Star Wars Battlefront II to jedna z najbardziej oczekiwanych gier komputerowych w 2017 roku. Gra, opracowana przez EA DICE i Criterion Games, oferuje graczom niesamowite widowisko kosmicznej bitwy, której akcja rozgrywa się w słynnym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Czy Battlefront II spełnił oczekiwania fanów serii i czy walka w kosmicznej bitwie jest na odpowiednim poziomie? Przeanalizujmy to bliżej.

Fabuła i tryby rozgrywki

W przeciwieństwie do poprzedniej części, Star Wars Battlefront II oferuje rozbudowany tryb fabularny. Gracze wcielają się w postać Iden Versio, dowódcy Inferno Squad, specjalnej jednostki Imperium Galaktycznego. Fabuła rozwija się na przestrzeni kilku lat i obejmuje różne wydarzenia znane z filmów Star Wars. Niestety, mimo ciekawego początku, fabuła nie spełnia wszystkich oczekiwań i momentami wydaje się być niewykorzystanym potencjałem.

Gra oferuje również wiele trybów rozgrywki, w tym popularne Starfighter Assault oraz Galactic Assault, które skupiają się na walkach w przestworzach kosmicznych.

Grafika i dźwięk

Star Wars Battlefront II imponuje pod względem grafiki. Detale modeli postaci, pojazdów i otoczenia są imponujące. Grafika jest szczególnie spektakularna w trybach rozgrywki kosmicznej, gdzie gracze mają okazję cieszyć się niesamowitymi widokami planet, asteroid i innych obiektów kosmicznych.

Oprawa dźwiękowa również zasługuje na pochwałę. Ścieżka dźwiękowa, która składa się z kultowych melodi z filmów Gwiezdne Wojny, doskonale oddaje atmosferę uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa.

Mechanika rozgrywki

Star Wars Battlefront II oferuje bogaty system ulepszania postaci i pojazdów. Gracze mogą zdobywać punkty doświadczenia, które można wymienić na nowe umiejętności, bronie i karty starć. Jest to aspekt rozgrywki, który wpływa na rozwój postaci i strategię, co dodaje grze głębi.

Walka w kosmicznej bitwie

Walka w kosmicznej bitwie jest jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów gry. Starfighter Assault to tryb rozgrywki, w którym gracze wcielają się w pilotów myśliwców kosmicznych i biorą udział w spektakularnych bitwach. Każda frakcja ma swoje unikalne jednostki i statki, co dodaje głębi i różnorodności rozgrywce. Dodatkowo, gracze mają możliwość pilotowania ikonicznych statków, takich jak Millenium Falcon czy X-Wing. Rozgrywka jest dynamiczna i emocjonująca, zwłaszcza podczas dużych bitew, gdzie można uczestniczyć w widowiskowych manewrach, atakować cele i bronić swojego statku.

Podsumowanie

Chociaż Star Wars Battlefront II nie jest bez wad, takich jak niedopracowana fabuła i kontrowersyjny system mikropłatności, to gra nadal oferuje niesamowite doświadczenie kosmicznej bitwy. Bogata grafika, oprawa dźwiękowa i możliwość pilotowania ikonicznych statków sprawiają, że walka w przestworzach kosmicznych staje się niesamowicie ekscytująca. Pomimo pewnych wad, Star Wars Battlefront II z pewnością przyciągnie fanów serii, którzy chcą zanurzyć się w magicznym świecie Gwiezdnych Wojen i stawić czoła kosmicznej bitwie.

Podobne tematy: Star Wars Battlefront II recenzja, walka kosmiczna, bitwa kosmiczna w grze Star Wars.