Największe sukcesy odnoszą marki gier wideo, które zostały stworzone przez największe firmy produkujące gry. W poniższym artykule omówimy pięć wielkich marek gier wideo, które nie doczekały się sequela.

Halo

Najpopularniejsza gra z gatunku first-person shooter, jaką kiedykolwiek stworzono, została opracowana przez firmę Microsoft w 2001 roku. Była to również najlepiej sprzedająca się gra tamtego roku. W 2009 roku ukazała się gra Halo 4, która jednak nie spotkała się z pozytywnymi opiniami. Według recenzentów była to gra, w którą grało się zbyt długo. Nie zawierała też zbyt wielu nowych elementów. Wiele osób uznało ją za nudną i nie dorównywała standardom poprzednich gier.

Grand Theft Auto

Trzecia gra z serii Grand Theft Auto została wydana w 2001 roku. Została opracowana przez Rockstar Games i otrzymała pozytywne opinie. Gra jest satyrycznym portretem przestępczego podziemia Los Angeles. Gra okazała się wielkim hitem 2001 roku. Przez wiele osób została uznana za najlepszą grę tego roku.

Mario

Mario jest bohaterem serii Super Mario Bros. Został przedstawiony w 1985 roku jako papierowy model. Pierwsza część tej serii, Super Mario Bros., została wydana w 1985 roku i odniosła duży sukces. Później gra została wydana ponownie jako Super Mario Bros. 2 i Super Mario Bros. 3. Druga i trzecia odsłona serii nie odniosły już takiego sukcesu jak pierwowzór.

Doom

Gra wydana w 1993 roku przez id Software, będąca pierwszoosobową strzelanką. Jest uważana za pierwszą grę z serii Doom. Została uznana za najlepszą strzelankę wszech czasów. Jednak w kolejnych latach gra nie osiągała zbyt dobrych wyników. Kontynuacje, Doom II i Doom 3, nie zdobyły takiej popularności jak pierwsza gra.

Wnioski:

Oto najlepsze marki gier wideo, które nie doczekały się sequeli. Warto zauważyć, że te gry odniosły sukces i grają w nie miliony ludzi. Gry te wpłynęły także na sposób, w jaki ludzie będą grać w gry w przyszłości.