Gry wideo definiuje się jako cyfrowe lub analogowe odwzorowanie fizycznego, rzeczywistego środowiska. W grze wideo gracz steruje postacią i stara się wykonać zadanie lub osiągnąć cel. W przypadku gier wideo gracz zazwyczaj przejmuje kontrolę nad postacią w wirtualnym świecie, w którym musi eksplorować obiekty i postacie oraz wchodzić z nimi w interakcje, aby osiągnąć główny cel. W grę wideo może grać jeden gracz, ale najczęściej gra w nią dwóch lub więcej graczy jednocześnie.

Rozwój gier wideo rozpoczął się w latach 60. ubiegłego wieku. Około roku 1980 nastąpił wielki boom w branży gier wideo, a większość gier wideo została opracowana na komputery osobiste. W tym samym okresie opracowano symulacje komputerowe. Termin symulacja komputerowa jest definiowany jako cyfrowe lub analogowe odwzorowanie rzeczywistego środowiska. Symulacje komputerowe są zwykle wykorzystywane do szkolenia ludzi lub tworzenia wirtualnych środowisk.

W roku 1985 pojawiła się pierwsza gra komputerowa. W tamtych czasach gry komputerowe były bardzo proste w swojej naturze. Wraz z rozwojem technologii wzrosła złożoność gier wideo i możliwe stało się tworzenie trójwymiarowych gier graficznych. Wartość branży gier wideo jest obecnie szacowana na ponad 100 miliardów dolarów, co czyni ją najszybciej rozwijającą się branżą rozrywkową.

Wnioski:

Teraz już wiesz, jaka jest różnica między grą wideo a symulacją komputerową. Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten artykuł. Nie przestawaj odwiedzać naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych wiadomościach technicznych. Życzymy miłej lektury.