Granie w gry wideo to przyjemne zajęcie, ale jeśli nie masz dyscypliny, aby grać w nie w odpowiedni sposób, to gra stanie się szkodliwa dla Twojego zdrowia. Nie tylko zmniejszy Twoją koncentrację i sprawi, że będziesz mniej produktywny, ale także sprawi, że będziesz mniej aktywny, a gra stanie się Twoim nawykiem.
Nie mówię, że granie w gry wideo uczyni Cię leniwym, ale jeśli nie masz dyscypliny, nie będziesz w stanie kontrolować swojego czasu gry.
Oto 5 powodów, dla których nie powinieneś grać w gry wideo w tym samym pokoju, co Twój pies:

1. Psy mogą wskakiwać na mysz i klawiaturę

Psy to bardzo inteligentne zwierzęta i próbują bawić się wszystkim. Jeśli masz psa, nie zostawiaj gry wideo w tym samym pomieszczeniu, w którym pies może ją zobaczyć.

2. Będziesz mniej wydajny

Psy są bardzo towarzyskie i lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami. Jeśli grasz w grę wideo, Twój pies będzie próbował bawić się Twoim kontrolerem, co zmniejszy Twoją produktywność.

3. Pies będzie zajmował Twoją uwagę

To prawda, że psy są słodkimi i zabawnymi zwierzętami, ale mogą być również agresywne i będą próbowały zwrócić na siebie Twoją uwagę. Jeśli grasz w grę, Twój pies będzie próbował usiąść obok Ciebie, co zmniejszy Twoją produktywność.

4. Zapomnisz o jedzeniu

Ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś zrobić, jest leniwy dzień, a potem zapomnieć o jedzeniu. Granie w gry sprawi, że będziesz mniej aktywny, a także odwróci Twoją uwagę od jedzenia.

5. To sprawi, że poczujesz się znudzony

Jeśli czujesz się znudzony, lepiej wykonaj kilka ćwiczeń fizycznych, niż trać czas na grę. Jeśli grasz w grę, będziesz mniej produktywny i nie będziesz w stanie skoncentrować się na pracy.

Wnioski:
Oto pięć najważniejszych powodów, dla których nie powinieneś grać w gry wideo w tym samym pokoju co twój pies. Mam nadzieję, że pomoże Ci to uniknąć negatywnych skutków grania w gry wideo.